imobfoto

02-06 Şubat 2010 tarihlerinde bu yıl 6.'sı düzenlenen "İMOB 2010 - İstanbul Mobilya Fuarı"'nda stand açan İnegöl'lü firmaları ziyaret eden Odamız Heyeti firma temsilcileri ile sektördeki gelişmeleri değerlendirdiler.

Ziyaretlerde İnegöl'ün Mobilya Başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediği vurgulandı.

Odamı Yönetim Kurulu Üyeleri ve bazı Meclis Üyelerimiz ile birlikte İMOB'daki İnegöl'lü firmaları ziyaret eden Odamız Meclis Başkanı Kenan KENDER fuardaki toplam alanın yaklaşık %70'inin İnegöl'lü firmalar tarafından tutulduğunu belirterek, "İnegöl Türkiye'nin Mobilya Başkenti olma yolunda çok önemli yol aldı. İTSO olarak bundan büyük gurur duyuyoruz" diye konuştu. Kenan KENDER İTSO heyetinin İstanbul'a giderek fuara katılan bütün İnegöl'lü firmaları tek tek ziyaret ettiğini de belirterek, "İnegöl'ün ortak fayda kuruluşu olan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi mobilya sektörünün önünü açmak için çok ciddi bir gayret içindedir. Bu çabalar meclisimiz tarafından da desteklenmektedir. Fuarda İnegöl Mobilya Tatınım Grubu'nun da bir standı vardı. İTSO'unun önderliğinde kurulun İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu'nun önümüzdeki günlerde sektöre büyük katkı yapacak çalışmaları olacak" diye konuştu.

Öte yandan Ankara'daki bir toplantı nedeni ile fuar ziyareti yapan heyete dahil olamayan Yönetim Kurulu Başkanımız Metin ANIL mobilya sektörünün İnegöl'de çok dinamik bir yapıya sahip olduğunun altını çizdi. Anıl sektörün öünün açılması için olanaklar ölçüsünde her türlü katkıyu yaptıklarını da belirterek, "Biz İnegöl'deki bütün sektörlere önem veriyoruz. Ama mobilya sektörü İnegöl'ün lokomotif sektörü olduğu için bu yöndeki çalışmalarımız biraz daha ağırlıklı oluyor" diye konuştu.

İMOB fuarında İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu'nun bir standı olmasının çok önemli olduğunu ifade eden Metin ANIL, "İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu verdiğimiz destek ile önemli çalışmalara imza atıyor. İnegöl Belediyesi ile birlikte başlattığımız çalışmalarda çok önemli gelişmeler sağlandı. Çok yakında tanıtım grubu kendi bütçesini oluşturarak sektörün büyün dünyada tanıtımını yapacak. Böylece sadece İnegöl'ün değil Türk Mobilya sektörünün önü daha açık olacak" diye konuştu.

Site içi arama