ekotekstil

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Ekotekstil Laboratuarı; KOSGEB-Avrupa Birliği ortak projesi olarak kurulmuş olup, 2005 yılından itibaren kimyasal, fiziksel ve renk haslık testleriyle tekstil sektöründe sanayicilerimize hizmet vermektedir.

Laboratuar, tekstil ürünlerinin insan sağlığına zararlı kimyasallar içeriklerinin kontrolünü, kumaşların mukavemet ve diğer fiziksel özellikleri ve dış etkenlere karşı kumaşların renk haslıklarını belirlemeye yönelik 42 adet test kapsamı ile akreditasyon kuralların uygun olarak faaliyet göstermektedir.

TÜRKAK trafından akredite edilmiş olan laboratuarca yapılan testler sonucunda hazırlanan test raporlarının uluslararası geçerliliği bulunmaktadır. Laboratuarda yapılan test ücretleri KOSGEB'in KOBİ'lere destek anlayışı çerçevesinde piyasa koşullarının çok altındadır. Bunun karşılığında hızlı, güvenilir, standart ve\veya laboratuar içi geliştirilmiş uluslararası geçerliliği olan test metodları ve bunlara uygun gelişmiş, üstün ve bilgisayar donanımlı analitik ve fiziksel test cihazları kullanılarak hizmet verilmektedir.

Daha geniş bilgi için:

KOSGEB Ekotekstil Laboratuarı AOSB 10038 Sokak No:11 Çiğli İZMİR
Tel: 0 232 328 28 68 Faks: 0 232 328 28 67

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama