İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, 12 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirecekleri “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Bilgilendirme Semineri”ne tüm Oda üyelerini ve ilçe halkını davet etti. 

“Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin” birlikte verilmesiyle ilgili, 18.02.2017 tarih ve 29983 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Genel Tebliğ hükümlerine göre, söz konusu uygulamaya 01.01.2020 tarihinden itibaren (2020 Ocak ayı Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile birlikte) tüm ülke çapında geçildi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, konunun daha iyi anlaşılarak uygulanması ve böylelikle olası mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi maksadıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Bursa İl Müdürlüğü işbirliğinde 12 Şubat Çarşamba günü 14.00 ile 17.00 saatleri arasında İTSO Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Bilgilendirme Seminerine tüm ilçe halkını davet etti.

“MAĞDURİYET YAŞAMAK İSTEMİYORSAK BİLGİYE HÂKİM OLMALIYIZ”
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Üyelerimizin ve üreticilerimizin gerçekleşen kanun ve yönetmelik değişikliklerinden bilgi sahibi olmaları ve olası mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi amacıyla düzenlediğimiz eğitim programlarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Bilindiği üzere Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin birlikte verilmesiyle ilgili uygulama 01.01.2020 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiştir. Uygulamanın getirdiği zorunluluklar ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile alakalı olarak Odamız ile Sosyal Güvenlik Kurumu Bursa İl Müdürlüğü işbirliğinde, İnegöl Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Erdal Alğan ve SGK uzmanlarının sunumlarıyla “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Bilgilendirme Semineri” düzenliyoruz. 12 Şubat Çarşamba günü 14.00 ile 17.00 arasında Odamız Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan seminerimize tüm üyelerimizi ve ilçe halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Site içi arama