Çilek Mobilya, İnegöl Mobilyası'nın Dünyaca tanınmasında etkin rol aldığı için plaketle ödüllendirildi.

İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek’i ziyaret ederek İnegöl Mobilyası’nın dünyaca tanıtımında etkin rol aldığı için plaket ile ödüllendirdi. İTSO Başkanı Metin Anıl üyeleri olan Çilek Mobilya’nın 5 kıtada tanınan bir marka olmasından gurur duyduklarını söyledi.


İTSO Başkanı Metin Anıl ve Yönetim Kurul üyeleri Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek’e Ekonomi Bakanlığı’nın 2 yıl önce uygulamaya soktuğu ‘Turquality’ programına dahil edilmeleri ve İnegöl Mobilyasını 5 kıtada başarıyla temsil etmeleri nedeniyle ziyaret ederek plaket ile ödüllendirdiler.


İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Üyeleri İnegöl’de üretim yapan Çilek Mobilya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çelik’i ziyaret ettiler. İTSO Meclis Başkanı Kenan Kender, İTSO Başkanı Metin Anıl, İTSO Yönetim Kurulu üyeleri ve İnegöl OSB Müdürü Erol Eruğur’un katıldığı ziyarettin sonunda Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çelek’e plaket verildi.


İTSO Başkanı Metin Anıl İnegöl’ün Türkiye’nin önemli bir üretim merkezi olduğunu söyledi. İnegöl ekonomisinin lokomotif sektörünün ise mobilya olduğunu ifade eden Anıl, “İnegöl’de mobilya sektörü son yıllarda büyük bir atılım içindedir. İlçemizde üretim yapan firmalar sektörde büyük başarılara imza atıyorlar” dedi.


İnegöl’de mobilya sektörüne katkı yapan tüm firmalara müteşekkir olduklarını ifade eden Metin Anıl, “Çilek Mobilya İnegöl mobilyasını yüzünü tüm dünyada ağartıyor. Çilek markası dünyanın önemli mobilya markaları arasında anılıyor. 5 kıtada satış noktalarınız olduğuna bizzat şahidiz. Nitekim elde ettiğiniz başarılar nedeniyle Ekonomi Bakanlığı Çilek Mobilya’yı 2 yıl önce ‘Turquality’ programına dâhil etti. Bu da Çilek Mobilya’nın başarısının devlet tarafından tescilidir” dedi.


Metin Anıl İTSO yönetimi olarak bir süre önce yaptıkları üretim ile ülke ekonomisine çok önemli katma değer sağlayan üyelerini ziyaret ederek teşekkür etme kararı aldıklarını ve ilk ziyareti de Çilek Mobilya’ya yaptıklarını belirtti. Anıl daha sonra Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek’e günün anısına bir plaket vererek “Ülkemiz ve ilçemizin ekonomisine yaptığınız katkılar için size teşekkür ediyor ve başarılarının sürekli olmasını temenni ediyoruz” dedi.


Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek’de yapılan ziyaretten gurur duyduklarını söyledi. Mobilya sektörünün bütün dünya önünün açık olduğunu ve Türkiye’nin sektörde ağırlığının sürekli arttığını vurgulayan Muzaffer Çilek, “Çilek Mobilya’yı 15 yıl önce 3 kardeş olarak kurduk. Bugün 33 bin metrekare alanda üretim yapıyoruz. 5 kıtada 444 tane satış noktasına sahibiz. 66 bin metrekarelik satış alanımız, 2 bin çalışanımız var ve yıllık 220 milyon TL’lik perakende ciromuz var. Ama biz bunları yeterli görmüyoruz. Bu yüzden de Toyota’nın kullandığı ‘Yalın Üretim Modeli’ni uygulaya başladık. Hedefimiz üretim ve ciromuzu mümkün olan en kısa sürede 10 kat daha arttırmak” dedi.

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama