TOBB’un kurduğu MEYBEM tarafından, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) işbirliğinde gerçekleştirilen programda 45 İnegöllü galericiye yönelik 2. El Oto Alım Satım sınavları gerçekleştirildi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) işbirliğinde MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. tarafından düzenlenen programda 45 İnegöllü galericiye yönelik olarak 2. El Oto Alım Satım sınavları düzenlendi.

İTSO ile HEM arasında bulunan protokol kapsamında 8 saatlik iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alarak sınavlara hazırlanan 45 İnegöllü galerici, geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri teorik ve performans sınavlara tabi tutuldular.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, “MEYBEM işbirliğinde İnegöllü galericilerimize yönelik bir belgelendirme çalışmasında bulunduk. Bu çalışma kapsamında Halk Eğitim Merkezi ile aramızda bulunan protokol kapsamında galericilerimize 8 saatlik iş sağlığı ve güvenliği eğitimi vererek onları sınavlara hazırlamaya çalıştık. Yapılan çalışmalar sonucunda kursiyerlerimiz geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri teorik ve performans sınavlarına girerek bilgilerini ortaya koydular. Sınavlardan başarıyla ayrılan kursiyerlerimiz 2. El Oto Alım Satım belgelerini almaya hak kazanacaklar. Üyelerimize yönelik bu tarz belgelendirme çalışmalarını bize gelecek taleplere göre yineleyeceğiz” dedi.

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama