Brüksel / Belçika’da 24-26 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan ESE 2012 Avrupa Su Ürünleri Fuarı’nın Türkiye milli katılım organizasyonunun İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nce organize edilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu fuara ilişkin çalışmaların sağlıklı olarak yürütülebilmesi için konstrüksiyon ve kiralanacak alan tespitinde kullanılmak üzere fuara başvuruda bulunmayı planlayan firmaların 5 Eylül 2011 Pazartesi günü mesai bitimine 0 212 454 05 01 numaralı telefonla yada Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta kanalıyla İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun (18/05/2004 ve 5174 sayılı), 57. maddesine dayanılarak hazırlanan ve 12/02/2005 tarihli ve 25725 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Türkiye Sektör Meclislerinin Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği” uyarınca, sektör sorunlarının kapsamlı bir biçimde belirlenmesi, bu sorunlara uygun çözüm önerilerinin geliştirilmesi, bu önerilerin hükümete ve diğer ilgili kuruluşlara iletilmesi ve zamanında sonuçlandırılmasının sağlanması amacıyla, TOBB şemsiyesi altında, Türkiye Sektör Meclisleri oluşturulmuştur.

Bu çerçevede üç yıldır faaliyetlerine devam eden Türkiye İklimlendirme Meclisi, 16 Haziran 2011 günü yaptığı meclis toplantısında, 02 - 05 Mayıs 2012 günlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek, “Uluslar arası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri (İSK-SODEX) Fuarı’nı desteklemeye yönelik karar alınmıştır.

 

; 02-05 Mayıs 2012 Günleri nde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek Uluslarası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri ISK- SODEX 2012 fuarı 02-05 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecektir.

 

İstanbul Fuar Merkezi/CNR Expo' daki 11 salon ve bu salonlara ek olarak kurulan 2 adet geçici binada gerçekleşen ISK-SODEX 2010 fuarı, toplamda 52.143 metrekare net alanda ziyarete açılmıştır. 221' i yabancı olmak üzere 883 adet direkt katılımcının yer aldığı fuarda 41 ülkeden (Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Avusturya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Fransa, Finlandiya, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kore, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malezya, Mısır, Norveç, Polonya, Suriye, Slovenya, Tayland, Tayvan, Tunus, Türkiye, Yunanistan) 1395 firmanın ürün ve hizmetleri sergilenmiştir.

 

ISK-SODEX 2010 fuarını 86 ülkeden (Afganistan, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna- Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ermenistan, Fas, Filistin, Finlandiya, Fransa, Güney Kore, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kore, Kosova, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Libya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldovya, Monako, Nepal, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tayland, Tayvan, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Yeni Zelanda, Yunanistan) toplam 80.756 ziyaretçi gezmiştir.

 

ISK-SODEX 2010 Fuan'na yönelik olarak Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde 5-8 Mayıs 2010 tarihleri arasında, ABD, Arnavutluk, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Fas, Filipinler, İran,Kuveyt, Libya, Mısır, Romanya, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İsrail, Katar, Kazakistan, Türkmenistan ve Yunanistan'dan kurum ve kuruluş temsilcileri ile firma yetkililerinin katılımıyla bir Alım Heyeti programı gerçekleştirilmiştir. Ülkelerindeki Türk Ticaret ateşeliklerine başvuran profesyonellerin konaklama masrafları karşılanarak ISK-SODEX 2010 fuarını ziyaret etmeleri sağlanmıştır. Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde ISK-SODEX 2012 fiıarı içinde Alım Heyeti programı gerçekleştirilecektir.

 

Ayrıca, ISK-SODEX 2012 fiıarı için yerli ve yabancı sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliğine gidilmektedir. ISKAV (Isıtma, Soğutma, Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı), DOSİDER (Doğalgaz Cihazları, Sanayicileri ve İşadamları Derneği), İSKİD (İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği), İZODER (Isı, Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), TTMD (Türk Tesisat Mühendisleri Derneği) ISK-SODEX 2010 fuarını desteklemektedirler.

 

 

 

ISK-SODEX 2012 fiıarmda yer alacak firmaların ihracat potansiyelleri oldukça yüksektir. Özellikle katılımcılar arasında yer alan kobilerin ihracatları hızla artmaktadır.

 

Fuarda sergilenecek ana ürün grupları;

 

• Isıtma Sistem ve Ekipmanları,

 

• Klima ve Havalandırma Sistemleri

 

• Soğutma Sistem ve Ekipmanları

 

• Pompa ve Vanalar,

 

• Tesisat Ekipmanları,

 

• Güneş Eneıji Sistemleri,

 

• İzolasyon Sistemleri,

 

• Arıtma Sistem ve Ekipmanları

 

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için Müracaat:http://www.hmsf.com/sodex2010/index.asp

 
Çalışma hayatının en temel sorunlarından birisi olan iş sağlığı ve güvenliği nedeniyle her yıl, ülkelerin GSMH'larının yaklaşık yüzde 1 - 4'ü arasında değişen maddi kayıplar oluştuğu tahmin edilmektedir. Bu tahminlere göre yıllık maddi kayıpların asgari 600 milyar USD, azami 2,4 trilyon USD olduğu hesaplanmaktadır. Asgari kayıplar ele alındığında dünyanın yaklaşık olarak 170'den fazla ülkesinin GSMH'lardan daha büyük kayıp ortaya çıkmaktadır. Maddi kayıpların yanında dünyada her yıl 2,2 milyon çalışan iş kazaları ve meslek hastalıkları nedeniyle hayatlarını kaybetmektedirler. Bu rakamlar ülkemizde bile pek çok ilimizin nüfusundan fazladır.

Ülkemizdeki iş sağlığı ve güvenliği yönünden durum diğer ülkelerden farklı değildir. Bu nedenle bahsedilen sorunun çözümü için tüm toplumda iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulması, bu kültürün önce ülkemize ve işbirliği yaptığımız ülkelere yayılması için gayret sarf edilmesi gerekmektedir. Bu kültürün oluşturulmasında bu konuda iyi durumdaki ülkelerden ülkemize ve işbirliği yaptığımız ülkelere bilgi aktarımı, iyi uygulamaların paylaşımı ile bu alanda üretilen yeni hizmet ve ürünlerin sergilenmesi en önemli araçlardandır.

Dünyada İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, 1955 yılından bugüne kadar diğer ülkelerde 18 kez yapılmıştır. Ülkemizde ise 56 yıl sonra ilk kez, 11 - 15 Eylül 2011 tarihleri arasında İstanbul'da Haliç Kongre Merkezinde ÇAlışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde, Uluslararaası Çalışma Örgütü (ILO) ve Uluslararası Sosyal Güvenlik Birlği (ISSA) işbirliğinde gerçekleştirilecektir.

Bu açıklamalar doğrultusunda, Kongre ve aynı zaman diliminde organize edilen fuara üyelerimizin, işverenlerimizin, işveren temsilcilerinin ve çalışanlarının katılması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 56 yıl aradan sonra kazandırdığı kongre ve fuarın başarılı geçmesi, açısından büyük önem arz etmektedir .

KONGRE VE FUAR HAKKINDA BİLGİLER

Organizasyonun Tarih Aralığı: 11 - 15 Eylül 2011
Yer: Haliç Kongre Merkezi, İstanbul
Kongre Resmi İnternet Sitesi:  http://www.safety2011turkey.org
İletişim Bilgileri: Tel: 216 688 4643 Faks: 216 688 4642
Fuar REsmi İnternet Sitesi: http://exhibitionsafety2011turkey.org
İletişim Bilgileri: Tel: 212 244 7171 Faks: 212 244 7181

  

 

İstanbul Ticaret Odası tarafından, Türk özel sektörünün ihracat potansiyelinin daha da artırılabileceği bölgelerdeki ekonomi merkezlerinde Türk Ürünleri Sergileri düzenlenmektedir.

Son dönemde Hindistan'ın büyüyen ekonomisi dikkate alınarak İstanbul Ticaret Odası tarafından Türk Ürünleri Sergilerine 2011 yılında Hindistan 1. Türk Ürünleri Sergisi ile devam edilecektir. Bu çerçevede Hindisatan'ın ekonomi merkezi Mumbai'de 16-19 Kasım 2011 Tarihleri arasında düzenlenecektir.

İRTİBAT BİLGİLERİ

 

Tel: 0 212 455 61 07 - 455 65 07

 

Faks: 0 212 520 15 26

 

E-mail: mailto:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. - mailto:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

Site içi arama