10-14 Şubat 2014 tarihleri arasında, Moskova / Rusya Federasyonu'nda düzenlenecek olan Prodexpo 2014 Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri Fuarı'nın Türkiye milli katılım organizasyonu İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliğince gerçekleştirilecektir.

Prodexpo Fuarı bu sene 21. kez düzenlenecek olup söz konusu fuarda süt ve süt ürünleri, alkollü ve alkolsüz içecekler, çay, kahve, soslar ve baharatlar, bisküvi, çikolata ve şekerli mamüller, et ve et mamülleri ile şarküteri ürünleri, kümes hayvanları mamülleri, hububat-bakliyat mamülleri, unlu mamüller ve pastacılık ürünleri, su ürünleri, katı ve sıvı yağlar, kuruyemiş, incir, kayısı ve gıda ambalaj ürünleri sergilenecektir.

2013 yılında, 47.285 m2'lik net sergi alanında, 64 farklı ülkeden 2.309 katılımcının yer aldığı söz konusu fuarı, 53.833 kişi ziyaret etmiştir. Prodexpo, Rusya ve Doğu Avrupa'nın en büyük fuar organizasyonu olmakla beraber, Moskova Hükümeti ile Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası himayesinde, Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Bahse konu fuara başvuruda bulunmak isteyen üyelerimizin, en geç 16 Ağustos 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar http://www.iib.org.tr/tr/fuarlar-prodexpo-2014.html bağlantı adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

 

12-14 Mart 2014 tarihleri arasında, Guadalajara / Meksika'da düzenlenecek olan "Expo Antad 2014 Fuarı” Türkiye milli katılım organizasyonunun İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliğince gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

2013 yılında, 50.000 m2'lik sergi alanında, gıda sektörü ağırlıklı olmak üzere hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren 2.900 katılımcının yer aldığı Antad Fuarı'nı 35.000 kişi ziyaret etmiştir. Walmart, Soriana, Chedraui, Ley, S*Mart, Comercial Mexicana ve Grupo Idea gibi perakende zincirlerinin direkt katılımcı olarak yer aldığı söz konusu fuar genel itibariyle Amerika kıtasına hitap etmektedir. Bu anlamda Antad, Amerika kıtasını hedef pazar olarak belirleyen veya mevcut pazar potansiyelini geliştirmek isteyen ihracatçılar için bir fırsat niteliği taşımaktadır. Ayrıca Antad, Meksika'nın Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenen hedef ülkeler listesinde yer alması cihetiyle, fuar katılım bedeli üzerinden %70 devlet desteği kapsamındadır.

Bahsi geçen fuara katılımcı olarak başvuruda bulunmak isteyen üyelerimizin http://www.iib.org.tr/tr/fuarlar-expo-antad-2014.html adresinde yer alan online başvuru formunu, firma kaşesi ve yetkili imzasıyla beraber doldurarak, 12 Temmuz 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nin 0 212 454 05 84 numaralı faksına veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

İlgi: İstanbul İhracatçı Birlikleri'nin (İİB)15.04.2013 tarih ve 4190 sayılı yazısı,

İlgide kayıtlı yazıda; Düsseldorf/Almanya'da 08-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenecek "INTERPACK 2014” Uluslararası Ambalaj Makineleri ve Malzemeleri Fuarı'nın Türkiye milli katılım organizasyonunun İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğince gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, dünyanın en büyük ambalaj malzemeleri ve makineleri olarak kabul edilen ve 3 yılda bir gerçekleştirilen INTERPACK Fuarı'nın, 2011 yılında 60 ülkeden 2.703 katılımcı ve 165.141 ziyaretçiye ev sahipliği yaparak sektör için önemini bir kez daha kanıtlamış olduğu belirtilmekte, uzun dönemli müşteri ilişkilerinin ve hatta ortaklıkların kurulması ve sektörle ilgili en son gelişmelerin ve potansiyel rakiplerin takip edilebilmesi açısından fırsat niteliği taşıyan INTERPACK 2014 Fuarı'nın milli katılımcılarına, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğince;

  • Stand alanı kiralanması,
  • Stand inşaat, dekorasyonu ve elektrik bağlantısı, stand temizliği, internet,
  • Ürünlerinizin nakliye, gümrükleme ve stand teslimi,
  • Reklam ve tanıtım

hizmetlerinin verilmekte olduğu, bahse konu fuara ilişkin çalışmaların sağlıklı olarak yürütülebilmesi amacıyla, konstrüksiyon ve kiralanacak alan tespitinde kullanılmak üzere, fuara başvuruda bulunmayı planlayan firmaların 10 Mayıs 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar, kaç metrekareyle katılmak istediklerine ilişkin ekte yer alan ön başvuru formunu doldurarak, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nin 0 212 454 05 01-02 numaralı faksına veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine göndermeleri gerektiği ifade edilmektedir.

Bilgi İçin İrtibat:
Fuarlar, Tanıtım ve Dış İlişkiler Şubesi
T. Kutay Oktay
Tel: 0212 454 05 00 - 0212 454 07 57
Faks: 0212 454 05 01 - 02
E-Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

EK: INTERPACK 2014 Fuarı Ön Başvuru Formu

 

Türkiye boru sektörü, orta ve uzun vadeye ilişkin büyüme hedeflerini sektörün buluşma noktası PIPEXPO 3. Boru, Pompa, Vana, Filtre Endüstrisi Fuarı’nda bir araya getiriyor. PIPEXPO, Türkiye’yi enerji koridoru haline getiren büyük projelerin mimarı sektör temsilcilerini, WATECO 6. Su Arıtma, Çevre ve Atık Yönetimi, Temiz Enerji Sistem, Ürün ve Teknolojileri Fuarı ile birlikte  16 – 19 Mayıs 2013 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturuyor.

Türkiye boru sektörü, enerji projeleri ve inşaat sektörüyle 2011 yılında büyük atılımlar yaptı. Boru sektörünün geleceği açısından büyük bir adım olarak nitelendirilen projelerde Türk borularının kullanılmasıyla sektör, 2011 yılında ihracat oranlarında artış sağladı. 2011 yılını yaklaşık 1,69 milyar dolar ihracat ile kapatan Türkiye çelik boru sektörü, dış ticaret dengesinde fazla veren sektörlerden birisi haline geldi ve 2023 yılı çelik boru ihracat hedefi 7,9 milyar dolar olarak belirlendi. Türkiye ekonomisinde lokomotif sektörlerden biri haline gelen boru sektörünün en önemli buluşma noktası PIPEXPO Fuarı, 16 – 19 Mayıs 2013 tarihlerinde ekonomiyi daha verimli hale getirmeyi hedefliyor.

Başta inşaat sektörü olmak üzere tarım ve hayvancılık, enerji, makine, kimya, lojistik ve gıda üretim sektörlerinin en önemli yapı taşlarından biri olan boru sanayinin gelişimine paralel olarak beklentilerin üzerinde bir hareketlilik sağlayan 3. PIPEXPO Fuarı; büyük bir ticari potansiyele de öncülük ediyor. Fuar; Türkiye’de üretilen çelik ve plastik borularının iç pazar ve dış pazara tanıtımının yapılması konusunda önemli bir noktada durarak, Türk boru sektörünün beklentisi olan yeni pazarlara ulaşımında önemli bir pazarlama platformu görevi üstleniyor. Fuara inşaat, yapı, proje müteahhit şirketleri, mühendis, mimar, nalbur, temiz ve atık su taşıma sistem firmaları, yapı marketleri, yapı malzeme satıcıları, doğalgaz taşıma sistem firmaları ile enerji üretim firmaları ve belediyelerin ziyaretçi olarak katılımı gerçekleşiyor.

Fuar hakkında detaylı bilgiye http://www.pipexpo.com/ internet adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Site içi arama