16-17 Eylül 2019 tarihlerinde Bakü’de düzenlenecek Türkiye-Azerbaycan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) VIII. Dönem Toplantısı vesilesiyle Azerbaycan’ı ziyaret edecek olan KEK Eşbaşkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay ve Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Novruz Memmedov'un teşrifleriyle, Türkiye–Azerbaycan İş Konseyi organizasyonunda İş Forumu'nun ve sektör temsilcileri arasında ikili iş görüşmelerinin düzenlenmesi planlanmaktadır.

Sınır komşumuz ve bulunduğumuz coğrafyanın önemli ülkelerinden birisi konumunda olmasının yanı sıra tarihi bağlarımızdan gelen dil, din ve kültürel yakınlığı vesilesiyle Türkiye ile siyasi ve ticari ilişkilerde stratejik partner ülke olan Azerbaycan Cumhuriyeti, enerji alanında yakaladığı başarının yanı sıra; çelik, demir cevheri, çimento, tarım, gıda sanayi ve turizm gibi alanlarda da firmalarımız için büyük potansiyel arz etmektedir. Türkiye – Azerbaycan İş Konseyi, Azerbaycan ile karşılıklı faydaya dayanan iş birliklerinin kurulması amacıyla son yıllarda organize edilen konferanslar ve bölgesel ziyaretlerin sonuçlarının her iki ülke iş dünyasında olumlu yankı bulması ile anılan sektörlere yönelik çalışmalarını devam ettirmektedir.

Yukarıda bahsi geçen KEK Toplantısı ile eş zamanlı olarak, 17 Eylül 2019 tarihinde Bakü’de T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay ve Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Novruz Memmedov’un açış konuşmalarını yapacağı Türkiye – Azerbaycan İş Forumu ve sektör temsilcileri arasında ikili iş görüşmelerinin organize edilmesi öngörülmektedir.

Bu bağlamda, anılan programa katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin 12 Eylül 2019, Perşembe günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1005/13464 adresli internet bağlantısındaki katılım formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir. Toplantı yerine ulaşım ve konaklama işlemleri katılımcılar tarafından münferit şekilde organize edilecek olup, etkiliğin mekan ve saat bilgisi katılım teyidi veren katılımcılar ile bilahare paylaşılacaktır.

Azerbaycan’a gerçekleştirecekleri seyahatlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 1 Eylül 2019 tarihi itibari ile 30 gün süre ile vizeden muaftır.

Üyelerimize duyurulur.

Site içi arama