İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 09.01.2020 tarih ve 0341/062 sayılı yazısı,

İlgide kayıtlı yazıda, Standardizasyon konusunda farkındalığı artırmak amacıyla TSE ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda, işletmelerimizde standardizasyon konusunda yeterli insan kaynağı bulunmadığını tespit ettik ve bu kapsamda TSE ile birlikte bir eğitim programı oluşturduk.

Oluşturduğumuz bu eğitimler;
• İngilizce lisanına hakim*,
• Alanındaki standartlara vakıf,
• Tercihen Ar-Ge, tasarım, kalite kontrol ve üretim konularında tecrübeli,
• Mümkünse daha önce standardizasyon konusunda görev almış

üst düzey yöneticilere, mühendislere veya teknik personellere yönelik olarak hazırlanmıştır.

Bu kapsamda gerçekleştirilecek eğitimlere katılım sağlamak üzere insan kaynağını belirlemek amacıyla bir veritabanı oluşturuyoruz. Sizden bu veritabanını duyurmanızı ve yukarıdaki kriterlere uyan üyeleriniz temsilcilerinin Standardizasyon Veritabanı'na kaydolmalarını sağlamanızı bekliyorum. http://std.tobb.org.tr adresinde yer alan standardizasyon veritabanına 27 Ocak 2020 Pazartesi gününe kadar kayıtlarını gerçekleştirmelerini bekliyorum.

Ön kayıtları gerçekleştirdikten sonra veritabanında yer alan kişilere yönelik TSE ile birlikte Standardizasyon Eğitimi ve ardından Milli Teknik (Ayna) Komite toplantılarını gerçekleştireceğiz. Veritabanına kayıt ve eğitimler ücretsizdir. Sanayici ve tüccarımızın sorunlarının çözümünde ortak akılla hareket eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, daha müreffeh bir ülke hayalimize kavuşabilmek için sizinle omuz omuza çalışarak ekonomimizin gelişiminde sağlayacağınız değerli katkıya şahit olmaktan büyük memnuniyet duyacağımızı belirtmek istiyorum. 

Üyelerimize duyurulur.

Site içi arama