İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 13.01.2020 tarih ve 34221550-060.99-353 sayılı yazısı,

İlgide kayıtlı yazıda, TSE-Gebze Tahribatsız Muayene Laboratuvarı'ndan alınan elektronik postada; Gözle Muayene Kurs ve Sınavına ait ücret ve tarihler ile eğitime başvuru için dilekçe örneği bildirilmektedir. 

Konu ile ilgili detaylı bilgiyi görmek için tıklayınız.

Üyelerimize duyurulur.

 

İlgi: a) Dışişleri Bakanlığından alınan 09.01.2020 tarihli ve 30852118 sayılı yazı.
       b) Dışişleri Bakanlığından alınan 09.01.2020 tarihli ve 30852970 sayılı yazı.

İlgi (a) ve (b)'de kayıtlı yazılarda, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun, 11 Şubat 2020 tarihinde Karadağ'ı ve 12 Şubat 2020 tarihinde Arnavutluk'u ziyaret ederek bir takım temaslarda bulunmasının öngörüldüğü belirtilerek, söz konusu temaslarda gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin görüşü talep edilmektedir. Söz konusu görüşe ilave edilmek üzere görüşlerin en geç 20 Ocak 2020 mesai bitimine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (Damla Tufan, E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) iletilmesi rica olunur.

Üyelerimize duyurulur.

 

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 08.01.2020 tarih ve 34221550-050.06.14-247 sayılı yazısı,

İlgide kayıtlı yazıda, Eşbaşkanlığı Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ile Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Zhong Shan tarafından yürütülen Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 17. Dönem Toplantısının 20 Şubat 2020'de Pekin'de gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir. Bu itibarla anılan KEK Toplantısında kullanılmak üzere; Çin Halk Cumhuriyeti ile ikili ticari ve ekonomik ilişkilerimizde varsa sorunlar ve çözüm önerileri ile KEK 17. Dönem Toplantısında gündeme getirilmesinde yarar görülen konulara, KEK 17. Dönem Toplantısı sonucunda imzalanması öngörülen Protokolde yer alması talep edilen hususlara ilişkin görüşlere ihtiyaç duyulmaktadır. 

Konuya ilişkin yukarıdaki hususları içeren bilgi notlarının Ticaret Bakanlığı'na iletilmek üzere, en geç 16 Ocak 2020 Perşembe gününe kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) gönderilmesi rica olunur.

Üyelerimize duyurulur.

 

Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünde yürütülen 'Uluslararasılaşma Derecesinin İhracat Performansına Etkisi' konulu doktora tezi çalışması kapsamında ihracatçı işletmeler üzerinde bir araştırma gerçekleştirilmektedir. Araştırma sonuçlandığında işletmelerin sahiplik yapısı, pazar bilgisi, pazar yönelimi ve uygulamakta oldukları müşteri ilişkileri yönetimi konularının uluslararasılaşma derecesi ve ihracat performansına etkileri ortaya konulacaktır. 

Araştırma anket yöntemiyle yürütülmekte olup, sorular cevaplayıcılardan kimlik ya da işletme adı gibi bilgileri içermemektedir. 

Anket linki aşağıdadır, linkten doldurulabilir.

Ayrıca öncesinde incelemek isterseniz anketin word formatında bir kopyası ve Uludağ Üniversitesi Etik Kurul yazısı da ekte bilgilerinize sunulmuştur.


Anket linkini görmek için tıklayınız.

Anketin Word formatındaki kopyasını görmek için tıklayınız.

Uludağ Üniversitesi Etik Kurulu yazısını görmek için tıklayınız.

 

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama