İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 19.03.2020 tarih ve 34221550-250-3043 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda, Avrupa Komisyonu, koronavirüs (COVID-19) hakkında kamu sağlığının korunması ile eşya ve temel hizmetlere erişimi sağlamak adına 16.03.2020 tarihinde basın duyurusu yapmak suretiyle bir kılavuz yayınlamıştır. Bahsi geçen belgelerin gayrıresmi çevirileri ekte sunulmaktadır. Aşağıda belirtilen hususlara ilişkin olarak alınan bilgi ve öneriler, çözüm sağlanması adına yetkili makamlarla paylaşılacaktır.

- Kılavuz çerçevesinde düzenlenen hususlara ilişkin olarak sorun yaşanıyor ise sorun yaşanan noktalar ve uygulamalara dair somut bilgi ve varsa belge temin edilmesi,

- İntermodal taşımacılık alanında (özellikle mod değişimlerinde) sorun yaşanıyor ise somut bilgilerle ifade edilmesi,

- Sürücülere ait park alanlarında alınan tedbirler ve bu alanlarda bulunulması gerektiği düşünülen iyileştirmelere dair önerilerin paylaşılması.

Bilgilerini ve konuya ilişkin olarak yetkili makamlara iletilmesi istenen bilgi ve çözüm önerilerinin 25.03.2020 tarihine kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adreslerine e-mail yoluyla gönderilmesi hususunda gereğini rica olunur.

EK'i görmek için tıklayınız.

Üyelerimize duyurulur.


e-Posta Haber Grubu
Site içi arama