DEİK/Türkiye-Romanya İş Konseyi, Romanya Ticaret ve Sanayi Odası (CCIR) ve Romanya Türk İşadamları Derneği (TİAD) işbirliğiyle Bükreş’te 6 Eylük 2018 tarihinde “Türkiye-Romanya Kamu-Özel Sektör Ortkalığı (PPP) Semineri ve Networking Toplantısı”  gerçekleştirilecektir.

Söz konusu toplantıyı T.C. Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın ve Romanya Cumhuriyeti İş Çevreleri, Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Sayın Ştefan-Radu Oprea onurlandırması öngörülmekte olup, Romanya’dan üst düzey özel sektör temsilcileri katılım sağlayacaktır.  

Türkiye’nin Kamu Özel Sektör Ortaklığı (PPP) modeli ile elde ettiği başarı dolayısıyla, söz konusu toplantıda Romanya’da yeni gelişmekte olan PPP modelinde Türkiye’nin tecrübesinden faydalanması ve  iki ülke iş dünyası arasında işbirliği imkanlarının yaratılması hedeflenmektedir. Anılan toplantıda  Romanya’daki PPP projeleri hakkında bilgi verilmesi planlanmakta olup firmalar arasında toplantı kapsamında networking imkanı bulunmaktadır.

Türkiye ve Romanya arasındaki ticari işbirliği önemli gelişme kaydetmektedir. Halihazırda Romanya’da 14.000’in üzerinde Türk firması bulunmaktadır. Türkiye, Romanya’nın AB Üyesi olmayan ülkeler arasındaki en önemli ticaret ortağı konumundadır. Romanya’daki Türk yatırımları üçüncü ülkeler üzerinden gelenlerle beraber 6 milyar doları aşmıştır. 90’dan fazla Türk müteahhitimiz Romanya’da başarılı projeleri ile faaliyet göstermektedir.

Kamu-Özel Sektör Ortaklığının sürdürülebilir kalkınma hedefinde çok önemli katkı sağladığı göz önüne alındığında, Romanya’da Türk özel sektörü için önemli fırsatlar bulunmaktadır. 

Söz konusu toplantının taslak programı ekte bilgilerinize yer almaktadır.

Türkiye ve Romanya arasında yeni işbirliği imkanları yaratılmasında fayda sağlayacak söz konusu toplantıya katılımınızı diler, katılmak isteyen firmalarımızın aşağıda belirtilen katılım formunu 3 Eylül 2018 Pazartesi gününe kadar eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

EK: TASLAK PROGRAM

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama