Oda üyelerinin yararlanması için 25 milyon 800 bin TL’lik fon oluşturuldu

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, (İTSO) TOBB öncülüğünde başlatılan KOBİ’lere yönelik “Nefes Kredisi” için 25 milyon 800 bin liralık fon oluşturdu. Kısa süre önce yapılan seçimlerden sonra iş başına gelen İTSO Yönetimi’nin ilk toplantısı sonrasında açıklama yapan odanın Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, üst limiti 200 bin TL olan ve uygun koşullarda sunulan krediden şartlara uyan tüm üyelerin yararlanabileceğini söyledi. Uğurdağ Nefes Kredisi kullanmak isteyenlerin İTSO üyelerinin koşulları öğrenmek için odaya başvuru yapmaları çağrısında bulundu.
 
KREDİ MİKTARINDA YÜZDE 30 ARTIŞ YAPTIK
Yavuz Uğurdağ yönetim kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, yeni yönetim kurulu olarak iş başına geldikleri gibi kullandırılacak kredi miktarında artışa yüzde 30 düzeyinde artışa gittiklerini söyledi. TOBB desteği ile üyelerine sağlayacakları “Nefes Kredisi”nde faizlerin; aylık yüzde 0,99, yıllık yüzde 11,88 olarak olacağını söyledi. Uğurdağ, kredi vadesinin, ilk 6 ay geri ödemesiz, takip eden 12 ay için de eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay olacağına vurgu yaparak, “TOBB öncülüğünde başlatılan bu kampanyaya İTSO yönetimi olarak destek verme kararı aldık. Üyelerimizin istifade etmesi için odamızın tüm kaynaklarını seferber ettik. Böylece 25 milyon 800 bin TL’lik fon oluşturduk” diye konuştu.
 
ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ RAHATLAMA SAĞLAYACAK
Nefes Kredisi’nin devlet, finans sektörü ve iş dünyası iş birliğinin örnek projelerinden birini oluşturduğunu belirten Yavuz Uğurdağ, kredinin gerek tutarı gerek faiz/kâr payı itibarıyla gerçek bir nefes kredisi olduğunu ifade etti. Kullandırılacak kredilerin İTSO üyelerimize çok büyük katkı sağlayacağına inandığına vurgu yapan Uğurdağ, “KOBİ’lere rahat bir nefes aldıracak Nefes Kredisi’nden yararlanmak isteyen üyelerimiz önce odaya başvuru yapacak” dedi. Uğurdağ odaya yapılacak başvurunun ardından; Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapılacağını söyleyen Uğurdağ, “TOBB öncülüğünde başlatılan üyelerimize bu denli uygun koşullarla krediye erişim imkânı sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a ve hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.
 
NEFES KREDİSİ NEDİR?
Nefes Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu ve anlaşmaya katılan bankalar arasında yapılan bir anlaşma ile verilen bir kredidir. Krediyi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ’lere verilmektedir.
KOBİ’ler aylık 0,99 faiz/kar payı, 6 ay geri ödemesiz 18 ay vade ile 200 bin liraya kadar kredi kullanabilecekler.
 
BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
- Başvuru için TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye KOBİ olmak gerekiyor.
- Kredi kullanmak için önce oda merkezi ya da temsilciliklerden ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir’ ibareli ‘Faaliyet Belgesi’ alınacak.
- Ardından Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank şubelerine müracaat edilecek.
- KOBİ, uygunluğu değerlendirildikten sonra ticari kredi kullanabilecek.
- Bankalar, 51 TL’nin üzerinde masraf almayacak.

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama