MAKTEK AVRASYA 2012 – Takım Tezgâhları, Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, Kalite Kontrol ve Test Cihazları Fuarı 02-07 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacaktır. Odamız tarafından, fuara Ziyaret Turu ücretsiz olarak düzenlenecektir.

Kontenjanımız sınırlı olup, 5 Ekim 2012 Cuma günü gerçekleştireceğimiz Fuar Ziyaret Turu’na katılmak isteyen üyelerimizin, 1 Ekim 2012 Pazartesi günü mesai bitimine kadar aşağıda iletişim bilgileri verilen Odamız personeline kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Fuar ile ilgili detaylı bilgiye www.maktekfuari.com adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgi ve Kayıt:
Faruk ÖNER
Tel: 0224 714 82 60 Dahili: 163

Tur Programı:
5 Ekim 2012 Salı, sabah 06.30’da Yelken Halı Saha önünden hareket
5 Ekim 2012 Salı, 11.30 Fuar alanına varış, serbest zaman
5 Ekim 2012 Salı, 17.00 İnegöl’e hareket

 

09.04.2013 – 14.04.2013 tarihleri arasında İtalya, Milano’da gerçekleştirilecek olan “I Saloni Uluslararası Mobilya Fuarı”na yönelik olarak Odamız organizatörlüğünde %50 KOSGEB destekli bir Yurt Dışı İş Gezisi planlanmaktadır.

Dünyanın en gözde mobilya fuarlarından olan I Saloni Uluslararası Mobilya Fuarı, 1961 yılından beri her yıl düzenlenmekte olup dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere kapılarını açmaktadır. 2012 yılında toplam 1255 katılımcı firmaya ev sahipliği yapmış ve 290.000’den fazla kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Fuarda ev, ofis ve bahçe mobilyaları, mobilya aksesuarları, döşemelik kumaş, aydınlatma ürünleri ve ev dekorasyon tasarımcılarının yeni ürünleri yer alacaktır. İş Gezisi genel katılıma açık olup, anılan ürünler alanında faaliyet gösteren işletmeler KOSGEB desteklerinden faydalanabilecektir.

İtalya’nın Milano kentine yönelik olarak gerçekleştirilecek Yurt Dışı İş Gezisi kapsamında I Saloni Uluslararası Mobilya Fuarı ziyareti, fuar alanında görüşmeler esnasında tanıtımların yapılması ve Milano’nun önde gelen mobilya üreticilerine işyeri ziyaretleri planlanmaktadır. Söz konusu İş Gezisine yeterli sayıda katılımcı olması durumunda, uçakla Yenişehir-Milano tek uçuş gidiş-dönüş seferleri düzenlenebilecek olup, detaylı iş gezisi programı ve kişi başı katılım ücreti bilahare duyurulacaktır.

Bahse konu İş Gezisine katılmak isteyen firmaların aşağıdaki linkten temin edebilecekleri Yurt Dışı İş Gezisi Ön Başvuru Formunu eksiksiz doldurup Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta ile veya 0 224 714 98 59 nolu faks yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.

Ön Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.

 

Brüksel / Belçika’da 24-26 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan ESE 2012 Avrupa Su Ürünleri Fuarı’nın Türkiye milli katılım organizasyonunun İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nce organize edilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu fuara ilişkin çalışmaların sağlıklı olarak yürütülebilmesi için konstrüksiyon ve kiralanacak alan tespitinde kullanılmak üzere fuara başvuruda bulunmayı planlayan firmaların 5 Eylül 2011 Pazartesi günü mesai bitimine 0 212 454 05 01 numaralı telefonla yada Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta kanalıyla İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun (18/05/2004 ve 5174 sayılı), 57. maddesine dayanılarak hazırlanan ve 12/02/2005 tarihli ve 25725 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Türkiye Sektör Meclislerinin Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği” uyarınca, sektör sorunlarının kapsamlı bir biçimde belirlenmesi, bu sorunlara uygun çözüm önerilerinin geliştirilmesi, bu önerilerin hükümete ve diğer ilgili kuruluşlara iletilmesi ve zamanında sonuçlandırılmasının sağlanması amacıyla, TOBB şemsiyesi altında, Türkiye Sektör Meclisleri oluşturulmuştur.

Bu çerçevede üç yıldır faaliyetlerine devam eden Türkiye İklimlendirme Meclisi, 16 Haziran 2011 günü yaptığı meclis toplantısında, 02 - 05 Mayıs 2012 günlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek, “Uluslar arası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri (İSK-SODEX) Fuarı’nı desteklemeye yönelik karar alınmıştır.

 

; 02-05 Mayıs 2012 Günleri nde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek Uluslarası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri ISK- SODEX 2012 fuarı 02-05 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecektir.

 

İstanbul Fuar Merkezi/CNR Expo' daki 11 salon ve bu salonlara ek olarak kurulan 2 adet geçici binada gerçekleşen ISK-SODEX 2010 fuarı, toplamda 52.143 metrekare net alanda ziyarete açılmıştır. 221' i yabancı olmak üzere 883 adet direkt katılımcının yer aldığı fuarda 41 ülkeden (Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Avusturya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Fransa, Finlandiya, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kore, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malezya, Mısır, Norveç, Polonya, Suriye, Slovenya, Tayland, Tayvan, Tunus, Türkiye, Yunanistan) 1395 firmanın ürün ve hizmetleri sergilenmiştir.

 

ISK-SODEX 2010 fuarını 86 ülkeden (Afganistan, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna- Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ermenistan, Fas, Filistin, Finlandiya, Fransa, Güney Kore, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kore, Kosova, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Libya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldovya, Monako, Nepal, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tayland, Tayvan, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Yeni Zelanda, Yunanistan) toplam 80.756 ziyaretçi gezmiştir.

 

ISK-SODEX 2010 Fuan'na yönelik olarak Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde 5-8 Mayıs 2010 tarihleri arasında, ABD, Arnavutluk, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Fas, Filipinler, İran,Kuveyt, Libya, Mısır, Romanya, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İsrail, Katar, Kazakistan, Türkmenistan ve Yunanistan'dan kurum ve kuruluş temsilcileri ile firma yetkililerinin katılımıyla bir Alım Heyeti programı gerçekleştirilmiştir. Ülkelerindeki Türk Ticaret ateşeliklerine başvuran profesyonellerin konaklama masrafları karşılanarak ISK-SODEX 2010 fuarını ziyaret etmeleri sağlanmıştır. Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde ISK-SODEX 2012 fiıarı içinde Alım Heyeti programı gerçekleştirilecektir.

 

Ayrıca, ISK-SODEX 2012 fiıarı için yerli ve yabancı sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliğine gidilmektedir. ISKAV (Isıtma, Soğutma, Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı), DOSİDER (Doğalgaz Cihazları, Sanayicileri ve İşadamları Derneği), İSKİD (İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği), İZODER (Isı, Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), TTMD (Türk Tesisat Mühendisleri Derneği) ISK-SODEX 2010 fuarını desteklemektedirler.

 

 

 

ISK-SODEX 2012 fiıarmda yer alacak firmaların ihracat potansiyelleri oldukça yüksektir. Özellikle katılımcılar arasında yer alan kobilerin ihracatları hızla artmaktadır.

 

Fuarda sergilenecek ana ürün grupları;

 

• Isıtma Sistem ve Ekipmanları,

 

• Klima ve Havalandırma Sistemleri

 

• Soğutma Sistem ve Ekipmanları

 

• Pompa ve Vanalar,

 

• Tesisat Ekipmanları,

 

• Güneş Eneıji Sistemleri,

 

• İzolasyon Sistemleri,

 

• Arıtma Sistem ve Ekipmanları

 

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için Müracaat:http://www.hmsf.com/sodex2010/index.asp

 

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama