Dünya ticaretini kolaylaştırmayı kendisine görev kabul eden ICC (Milletlerarası Ticaret Odası), bu amaçla birçok alanda çalışmalar yapmaktadır. Bunların başlıcaları ticaret için uluslararası kuralları meydana getirmek ve bu alanda eğitimler organize etmektir.

Günümüzde, ihracat pazarlamasının başarı ile gerçekleştirilmesinde, yetişmiş uzman elemanlara sahip olmanın önemi açıktır. Dış ticaret ile ilgili kuruluşlarda çalışan elemanların; bu alandaki bilgi ve becerilerini geliştirmek, dış ticaretin hedeflenen düzeye ulaştırılmasında ve sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla, başta kamu kurumları olmak üzere üniversiteler ve bazı özel kuruluşlar tarafından "Eğitim Programları" düzenlenmektedir.

ICC de misyonuna uygun olarak dış ticaret dünyasına katkıda bulunmak amacıyla temel ve teknik “Eğitim Programları” düzenlemektedir. Bu defa, gelen talepler üzerine dış ticarette yeni başlayanlar ve orta düzeydeki çalışanlar hedef alınarak,  8-9 Haziran 2013 tarihlerinde TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda Dış Ticarette Temel Ödeme Yöntemleri ve Incoterms 2010  eğitimi düzenlenmesinin faydalı olacağı düşünülmüştür.

Söz konusu eğitimde temel bilgiler verilecektir, çok ileri tartışmalara girilmeyecektir, “ileri” ihtiyaçları için ayrı eğitimlerimiz olacaktır. “Dış Ticarette Temel Ödeme Yöntemleri ve Incoterms 2010” isimli bu eğitimin kapsamı ekte sunulmuştur.

Söz konusu Eğitim Programına katılmayı arzu eden kişilerin aşağıda yer alan kayıt formunu doldurarak en geç 5 Haziran 2013 tarihine kadar Milleterarası Ticaret Odası Milli Komitesine faks (0 312 219 42 58) veya e-posta (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) ile göndermesi gerekmektedir.

EK:

  1. Kayıt Formu
  2. Eğitim Konuları

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama