İlgi : TOBB'nin 30.03.2018 tarih ve 5349 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda, Jurnanne Miraji Simba (Cuma) isimli şahsın Darüsselam Büyükelçiliğimize karşı asgari saygı düzeyinin altında davranışlarda bulunduğu ve Tanzanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nin koordinasyonu dışında hareket ettiği belirtilmiştir.

Yazıda devamla, adı geçenin Türkiye-Tanzanya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için değil şahsi çıkarları doğrultusunda hareket ettiği ve firmalar ile sivil toplum kuruluşlarını yanlış yönlendirdiği belirtilmekte olup, Tanzanya ile ilgili konularda Jumanne Miraji Simba (Cuma) isimli şahsın muhatap alınmayarak Tanzanya'nın Ankara Büyükelçiliği ve Darüsselam Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğimiz ile iletişime geçilmesinin uygun olduğu ifade edilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

 

İlgi: TOBB'nin 30.03.2018 tarih ve 5353 sayılı yazısı

25-26 Nisan 2018 tarihlerinde, Saraybosna'da, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Bosna Bank İnternational organizasyonuyla IX. Saraybosna İş Forumu düzenleneceği bildirilmiş ve Forum kapsamında, 30 farklı ülkeden gelen katılımcılar arasındaki ekonomik bağların ve karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesinin hedeflendiği iletilmiştir.

Bosna Bank International CEO'su Amer Bukvic'in, Büyükelçiliğimiz Ticaret Müşavirliği ile de görüşerek, Türkiye'den katılımın artırılması konusunda destek talep ettiği bildirilmektedir.

TOBB'nin de Altın Sponsor olarak destek verdiği Saraybosna Yatırım Forumuna ilişkin detaylı bilgiye ve kayıt koşullarına www.sarajevobusinessforum.com adresinden ulaşılabilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

 

İlgi : TOBB'nin 23.03.2018 tarih ve 5067 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda, Tanzanya ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti arasındaki limanların iyileştirilmesi kapsamında, ilk adım olarak niyet mektuplarının toplanmaya başlandığına ilişkin ihale duyurusunun yer aldığı belirtilmiştir.

Bahse konu niyet mektuplarının elektronik ortamda ve yazı lı olarak teslim edilmesi gereken son tarih 3 Nisan 2018 olarak belirtilmiş olup, Türkiye'den Tanzanya'ya ekspres kargo ile gönderilen dosyaların yaklaşık 3 iş günü içerisinde Tanzanya'ya ulaştırıldığı ifade edilmiştir.

TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş imkanları/ihale, Özelleştirme ve Yatırım Projeleri/Süreli İhaleler" bölümünden ayrıntılı bilgiye ulaşılabilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

 

İlgi : TOBB'nin 20.03.2018 tarih ve 4731 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda; 12.05.2010 tarihinde imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında Türkiye Cumhuriyeti'nde Akkuyu Sahası'nda Bir Nükleer Güç Santralinin (NGS) Tesisine ve İşletimine Dair işbirliğine İlişkin Anlaşma" ile ülkemizin ilk nükleer santralinin kurulması için çalışmalara başlanmıştır. Akkuyu NGS Projesine (Proje) ilişkin çalışmalar santralin sahibi ve gelecekteki işletmecisi olan Akkuyu Nükleer A.Ş. isimli, özel hukuk hükümlerine göre kurulmuş Proje Şirketi tarafından yürütülmekte olup, Proje kapsamındaki ihaleler Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından düzenlenecektir.

Akkuyu NGS Projesi ihale hazırlıkları çerçevesinde Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından hazırlanan ihale prosedürlerine İngilizce ve Rusça olarak http://www.akkunpp.com/akkuyu-ngsas-ankara adresinden ulaşılmaktadır. İstekli şirketlerde aranan şartlar; yukarıda bahsi geçen adreste ulaşım sağlanabilen "Sektörel Satınalma Prosedürü"nün 10 numaralı ekinin (Seçme ve Değerlendirme Kriterleri) 1. bölümü, 1.1 ve 1.4 maddeleri çerçevesinde belirlenmiştir.

Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından hazırlanan "Sektörel Satınalma Prosedürü"nün 10 numaralı eki tarafınıza iletilmekte olup, ihale prosedürleriyle ilgili detaylı bilgilere http://www.akkunpp.com/akkuyu-ngs-as-ankara adresinden ulaşılmaktadır.

Diğer yandan; ihale takvimi ile ilgili bilgiler http://www.akkunpp.com/tedarikcilere adresinde yer almaktadır.

Açılan ihalelere ilişkin duyurular ise aşağıda yer alan sayfalardan takip edilmektedir.

  1.  http://www.akkunpp.com/akkuyu-ngs-as-ankara
  2.  http://www.akkunpp.com/akkuyu-ngs-as-moskova
  3.  http://www.akkunpp.com/rosenergoatom-konzerni-as-subesi
  4.  http://www.akkunpp.com/niaep-jsc-cjsc-ase
  5.  http://www.akkunpp.com/tedarikcilere
  6.  http://zakupki.rosatom.ru/en/

Nükleer santralin kurulumuna ilişkin mal ve hizmet alımları bahse konu şirket tarafından açık ihaleler ile yapılacaktır. Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) kurucusu ve işleticisi olacak olan Akkuyu Nükleer A.Ş. önümüzdeki dönemlerde açacakları ihaleleri internet siteleri aracılığıyla açıklanacaktır.

Üyelerimize duyurulur.

 

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama