Dünyanın önde gelen petrol ve doğalgaz üreticilerinden olan Kazakistan’da üretim potansiyeli giderek artarken, sektörde faaliyet gösteren firmaların çeşitli ürün, makine ve ekipmanlarla endüstriyel müteahhitlik, lojistik, müşavirlik ve diğer hizmetlere olan ihtiyacı da önemli ölçüde artış göstermektedir. 

Türk firmalarının bu pazardan daha fazla pay alması, ihracat potansiyelimizin ve  Kazakistan petrol sektöründeki operatörlerin kaliteli ürün ve hizmetlere erişim olanaklarının artırılması amacıyla, 23 Ekim 2018 tarihinde, 14:30 – 17:30 saatleri arasında DEİK‘te (Adres: River Plaza, Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak No:13, Levent – İstanbul) Kazakistan Petrol ve Doğalgaz Sektörü Tedarik, Satınalma ve Taahhüt Süreci Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir. 

 Toplantıda ilgili Kazak kurumlarının temsilcileri tarafından petrol ve doğalgaz sektöründeki gelişmeler ve önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanan projeler, sektörde ürün ve hizmet sağlayıcısı firmalardan beklentiler,  aralarında Tengizchevroil LLP, North Caspian Operating Company N.V., Karachaganak Petroleum Operating B.V. ve diğer firmaların bulunduğu ana operatörlerin  ön yeterlilik ve ihale süreçleri ve satınalma planları hakkında ayrıntılı sunumlar yapılacak ve katılımcıların soruları cevaplandırılacaktır. 

 Bu kapsamda, toplantıya özellikle aşağıdaki alanlarda faaliyet gösteren firmalarımızın katılımında fayda görülmektedir:

 

  1. - Petrol ve doğalgaz sektörü temsilcilerinin ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet üretimi,
  2. - Petrol ve doğalgaz sanayii için çeşitli ürün, makine ve ekipman üretimi ve tedariği,
  3. - Endüstriyel mühendislik ve müteahhitlik,
  4. - Proje yönetimi, teknik danışmanlık ve müşavirlik.

Bahse konu toplantıya katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 19 Ekim 2018, saat 18:00’a  kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/749/11573 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

EKLER: http://www.itso.org.tr/dosyalar/kazakheyetlist.docx

http://www.itso.org.tr/dosyalar/kazakheyetprogram.docx

 

 

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 18 Ekim 2018 tarihinde Kocaeli Sanayi Odası’nda Almanya'da bulunan Saarland eyaletinin tanıtım toplantısını düzenlenecektir.

Etkinliğin amacı potansiyel Türk yatırımcılara Saarland eyaleti hakkında bilgi vermektir. Etkinlikte sektör gözetmeksizin Saarland'da yatırım yapmayı düşünen potansiyel yatırımcıları eyalet ve sunulan teşvikler hakkında bilgilendirmek amaçlanmaktadır. Etkinliğe Saarland Eyaletinin yetkili kişileri de iştirak edecekler. Etkinliğin davetiyesi ekte yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için: http://www.dtr-ihk.de/tr/etkinlikler/event-detail-view/events/saarland-eyaleti-tanitim-toplantisi-1/?cHash=59c76ac89286b60802b773e29b5ec603

Toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.

EK: Davetiye için tıklayınız

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOBB ETÜ-SEM) 2006 yılından beri  iş dünyasına yönelik eğitimler ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. 2017 yılından itibaren de eğitim portföyüne deneyimli akademisyenler tarafından hazırlanan online eğitim modülleri ve sertifika programları dahil edilmiştir. Online eğitimler, özellikle çalışma hayatının içerisinde olan kişilere hitap ettiği için firmaların ilgisini çekeceği düşünülmektedir. Eğitimlere ilişkin bilgilere ekte yer alan katalogdan ulaşılabilmektedir.

Online eğitimler e-kampus.com işbirliğiyle sunulmaktadır.  Tüm online eğitimler bireysel satış platformu olan www.campusonline.com adresinden incelenebilmektedir. Ayrıca bazı eğitimlerin demo linkleri aşağıda yer almaktadır:

Kriz Ortamında İşletme Yönetimi Eğitimi:
https://e-kampus.com/html5/tobb_duyuru/kriz_ortami/story_html5.html

Yönetim ve Organizasyon Eğitimi:
https://e-kampus.com/html5/tobb_duyuru/yonetim_organizasyon/story_html5.html

Mali Tablolar Analizi Eğitimi:
https://e-kampus.com/html5/tobb_duyuru/mali_tablolar/story_html5.html

Üyelerimize duyurulur.

EK: Eğitim Kataloğu için tıklayınız.

 

İlgi: TOBB'nin 17.09.2018 tarih ve 13659 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda, Hindistan Gıda ve Tarı m Konseyi tarafından, Hindistan Hükümeti desteği ile "AgroWorld 2018" Uluslararası Tarı m Ticareti ve Tarım Teknolojileri Fuarının 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de IARI Pusa Campus'te düzenleneceği belirtilmektedir.

Tarım alanında faaliyette bulunan küresel firmalar için iş ve yatırım fırsatları yaratan söz konusu fuar kapsamında 1. Dünya Tarım Ödülü, Küresel Tarım Liderlik Zirvesi, tarım alanında birçok konferans ve festival eş zamanlı olarak düzenlenecektir.

AgroWorld 2018 Fuarı na ilişkin güncel bilgilere http://icfa.org.in/agro-world/ web adresinden ulaşılabilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

 

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama