Tataristan Yatırım Geliştirme Ajansı'nın 16.02.2012 tarihli yazısında, Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Hükümeti adına, Tataristan Yatırım Geliştirme Ajansı (TIDA) tarafından, 1 Mart 2012 tarihinde, Kazan'da, Uluslararası Yatırım Forumu'nun "KAZANINVEST 2012: FDI & WAIPA" başlıyığla düzenleneceği bildirilmektedir. Söz konusu Forum Kazansummit adıyla yıllık olarak düzenlenen bir etkinliğin himayesinde Dünya Yatırım Teşvik Ajansları Derneği (WAIPA) tarafından yürütülmektedir.

Forumun önde gelen amaçları arasında; yabancı yatırım çekmek için uygun ortam yaratmak, bölgenin potansiyelini ortaya çıkarmak, bölgenin yatırım açısından çekiciliğini artırmak, KOBİ'ler için artan fırsatları değerlendirmek ve doğrudan yabancı yatırım çekme konusunda rekabet yaratmak yer almaktadır.

Söz konusu Forum'un katılımcıları arasında, federal ve bölgesel hükümet temsilcileri, önde gelen Rus yatırım kuruluşları, Dünya Yatırım Teşvik Ajansları Derneği üyeleri ve yabancı şirketler yer almaktadır.

Forum ile ilgili detaylı bilgi için: http://www.kazansummit.com/eng/event/kazaninvest/

Forum'un taslak programı için: http://www.kazansummit.com/upload/Agenda_Invest.pdf

 

Cumhurbaşkanımız Sn. Abdullah GÜL ve Cumhurbaşkanımızın resmi daveti üzerine 28 Şubat - 1 Mart 2012 tarihleri arasında ülkemizi ziyaret edecek olan Türkmenistan Devlet Başkanı Sn. Gurbangulu BERDIMUHAMEDOV'un katılımlarıyla, 1 Mart 2012 Perşembe günü, 09:00 - 13:00 saatleri arasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliğinde, istanbul Çırağan Sarayı, Balo Salonu'nda, Türk - Türkmen İş Forumu gerçekleştirilecektir.

Sektörel iş görüşmelerinin yapılacağı, Türkmenistan'daki yatırım fırsatlarının tanıtılacağı ve Cumhurbaşkanımız Sn. Abdullah GÜL ile Türkmenistan Devlet Başkanı Sn. Gurbangulu BERDIMUHAMEDOV'un hitap edecekleri Foruma, Türkiye ve Türkmenistan'dan üst düzey yetkililer ve firmaların katılımları beklenmektedir. Forum esnasında, ayrıca, Türkmenistan'ın ürettiği ve ihraç ettiği ürünler ile inşası devam eden projelerin maketlerinin yer alacağı bir sergi düzenlenecektir.

Söz konusu Foruma katılmak isteyenlerin, aşağıdaki link'ten ulaşabilecekleri başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 28 Şubat 2012 Salı günü mesai bitimine kadar DEİK'e (İlgili kişi: Adem Kula, Tel: 0212 339 50 83, Faks: 0212 270 37 84; E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) göndermeleri beklenmektedir.

Katılım Formu'na http://www.ebso.org.tr/icerik.php?s_no=3322 adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birliği öncülüğünde, Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde; ülkemizde Ar-Ge ve tasarım kültürünün yaygınlaştırılması, bu konularda yeterli birikimin oluşturularak ihracatta katma değerin artırılması ve ülkemiz ihracatçıları tarafından özgün ürünlerin üretilip dünya pazarlarına sunulması amacıyla "Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması"nın gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Bu çerçevede, proje pazarı ve yarışma ile ilgili detaylı bilgi www.otomotivprojeyarismasi.com ve www.otomotivprojepazari.com web sayfalarında yer almaktadır. 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda, UİB Genel Sekreterliği ve İMMİB organizasyonunda 19-22 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul ve Bursa’da Kore İthalatçılar Birliği (KOIMA) ve Kore Ekonomi Bakanlığı yetkililerinden oluşan bir VIP Alım Heyeti düzenlenecektir.


Söz konusu VIP Alım Heyeti kapsamında 20 Şubat Pazartesi günü saat 10:30-16:00 arası İstanbul’da Dış Ticaret Kompleksinde ve 21 Şubat Salı günü Bursa’da UİB Genel Sekreterliği toplantı salonunda 13:45 – 17:00 saatleri arasında ikili görüşme programı gerçekleştirilecek olup, programa katılmak isteyen firmaların http://goo.gl/zEyvq linkinden ön başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yabancı heyet ile yapılacak ikili görüşmeler ücretsizdir. Başvurular ön başvuru niteliğinde olup, katılım teyitleriniz ve görüşme saatlerini içeren bir liste (başvuru sırası baz alınarak) hazırlanarak firmalarımıza ikili iş görüşmelerinden önce gönderilecektir.

Online Başvuru İçin: http://goo.gl/zEyvq

Ayrıntılı Bilgi


İstanbul İçin Ayrıntılı Bilgi: Abdullah KESKİN 0 212 454 09 70 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İstanbul İçin Adres: Dış Ticaret Kompleksi A-Blok, Zemin Kat Konferans Salonu - Çobançeşme mevkii, Sanayi Cad. No:3 Yenibosna/Bahçelievler


Bursa İçin Ayrıntılı Bilgi: Ömer CEYLAN 0 224 219 10 00 (1908) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bursa İçin Adres: Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Toplantı Salonu - Organize San. Bölgesi II. Gelişim Sahası Kahverengi Cad. No:11 Nilüfer

 


 

 

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama